Создаем уголок потребителя за 10 минут

создаем уголок потребителя

Согласно требованиям контролирующих органов в  торговом зале магазина обязательно должен быть уголок потребителя.  Конечно, его можно купить, заплатив за него от 99 до 300 грн, а можно сделать самому и обойдется все это удовольствие в максимум 50 грн.

Итак варианты изготовления: Для плоскости используем либо пластик или тонкий лист ДСП ( цена на базаре до 20 грн). В зависимости от площади магазина – можно сделать большой размером метр на 1,5 где все правила,  и документы размещаются в отдельных файлах и крепятся. Другой вариант - создается два кармашка,  в которые ложатся все требуемые документы, это позволяет поместить уголок на малой площади.

Документы, необходимые для оформления уголка потребителя магазина  непродовольственных товаров:

Справка о едином налоге, берется в районной налоговой инспекции;

Бумага, что продавец оформлен официально (также в налоговой);

Копия свидетельства о регистрации ЧП;

Телефоны местных служб защиты прав потребителя;

Договор Аренды (копия);

Закон  України «Про захист прав споживачів»

Правила торговли непродовольственными товарами;

Книга отзывов и предложений;

Правила обслуживания населения;

Перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні;

При желании: Книга регистрации проверок, «Міжнародні символи догляду за одягом», «Відповідність розмірів вітчизняного й імпортного одягу і взуття», «Перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону»,  «Перелік товарів, з яких утворюється обмінний фонд», «Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)».

Книгу отзывов и предложений необходимо до начала деятельности зарегистрировать в  Службе защите прав потребителей вашего района.

Незабываем написать сверху –«Куток споживача».

Правила торговли непрод. товарами изменяются в зависимости от специфики работы магазина. Например, для торговли продовольственными товарами  необходимо "Правила роздрібної торгівлі продовольчими товарами", Закон України «Про безпечність та якість харчових продуктів», «Санитарные правила для предприятий продовольственной торговли».

Для предприятий, которые занимаются продажей алкоголя и табака – «Правила  роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами,  «Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства (громадського харчування)» , Закон України «Про заходи щодо попередження  та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» ,

Для рынков Фіксований податок, Ставки фіксованого податку,  «Правила торгівлі на ринках».

Для других магазинов:

Для автомагазину: «Правила торгівлі транспортними засобами і номерними агрегатами», «Правила надання послуг з технічного обслуговування і ремонту автомобільних транспортних засобів», «Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту», «Правила зберігання транспортних засобів на автостоянках», «Правила паркування транспортних засобів», «Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни дорожніх транспортних засобів».

Продажа мобильных телефонов, сд дисков, ноутбуков: «Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв», «Правила роздрібної торгівлі, прокату примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних», «Правила торгівлі у розстрочку, кредит»

Для аптек: «Правила торгівлі лікарськими засобами (ліками) в аптечних закладах», «Ліцензийні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами».

Для комиссионных магазинов: «Правила  комісійної торгівлі непродовольчими товарами»;

Для ювелирных магазинов:: «Правила торгівлі ювелірними виробами»,

Для  АЗС:«Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами»,

 Практически все документы есть в свободном доступе как нашого сайта,  так и в интернет, по этому поиск не должен занять много времени. Удачи вам в создании персонального уголка потребителя.