JCI Ukraine

помощь бизнесуВсесві́тня федера́ція підприє́мців та молоди́х професіона́лів (Junior Chamber International, JCI) — існує у 110 країнах світу, налічує понад 6000 місцевих осередків та більше 200 000 активних членів, мільйони «випускників» організації та учасників конференцій, семінарів та подій.

Члени організації JCI — професіонали та підприємці віком 18—40 років.

В Україні  Міжнародна молодіжна — частина Всесвітньої федерації підприємців та молодих професіоналів.

Міжнародна палата молодих лідерів і підприємців активно бере участь в проектах Організації Об'єднанних Націй, в тому числі в якості партнера разом з ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) та UNCTAD, співпрацює з Міжнародною торгівельною палатою (ICC), має тісний зв'язок з освітніми, науковими та культурницькими проектами Організації Об'єднаних Націй (ЮНЕСКО). В різні роки членами JCI були Кофі Анон, Жак Ширак, Маргарет Тетчер, Джон Мейджер, Джеральд Форд, Річард Ніксон, Джон Кеннеді, Біл Клінтон та ін.

JCI Ukraine - це українська філія Міжнародної Федерації молодих лідерів та підприємців. JCI Ukraine розпочала свою діяльність в 2002 році. Перша локальна палата з'явилась в Житомирі. Сьогодні географія організації розширилась, охопивши Чернівці, Одесу, Луцьк, Дніпрпоеировськ, Івано-Франківськ та Київ. В стратегічній перспективі організація буде присутня в кожному місті України, в середньо-терміновому плані - в кожній області.

Міжнародна Молодіжна Палата України працює у чотирьох основних напрямках:
1) Розвиток бізнесу (Business)
2) Міжнародний розвиток (International)
3) Індивідуальний розвиток (Individual)
4) Соціальний розвиток (Community)

Розвиваючи місцеву, національну і міжнародну мережі, вони керуємось досвідом членів JCI, які досягли вершин в різноманітних сферах життя та із задоволенням необхідну допомогу. Об'єднують значну кількість професій, члени організації - креативні лідери і в подальшому розвиваємо свої лідерські якості, розкривають нові здібності та збагачуються новим спілкуванням та новими друзями. Члени вірять в розвиток світової спільноти і створюємо позитивної зміни за допомогою власного розвитку та дії, направлених на покращення світу. Вони зустрічаємось на місцевих, національних та міжнародних заходах заради обміну та втілення успішних ініціатив. Також члени вчаться у спікерів та тренерів на цікавих інтерактивних семінарах і презинтаціях. Вони зростають як в особистому, так і професійному планах.

помощь торговле

Історія JCI

Істория JCI (Junior Chamber International) розпочинається разом із XX століттям. В 1910 році, в місті Сант-Луіс (штат Міссурі, США) 18-річний Генрі "Гі" Гісебайер заснував невеличкий клуб, який з часом виірс у видатну всесвітню організацію для молодих людей. Генрі Гісенбайер заклав фундамент структури, яка до нашого часу надихає молодих лідерів та підприємців в усьому світі. В основі лежала ідея об'єднання своїх зусиль заради вдосконалення самих себе і спільнот, в яких є кожен з нас.

Клуб, заснований Генрі мав ціллю підняття соціального статусу своїх членів. Він часто запрошував місцевих лідерів, щоб вони виступали на регулярних зібраннях. До 1915 року, коли кідбкість молодих людей, об'єднаних благородною ідеєю розвитку досягло розмірів, достатніх для створення потужної громадської організації, була заснована нова структура під назвою "Young Men's Progressive Civic Association (YMPCA)" ("Прогресивна Громадянська Асоціація Молоді"). Гісенбайер планував долучати молодих людей до участі в громадських і соціальних ініціативах та їх общин з метою взаїмовигідної допомоги та співробітництва. Менше ніж за 5 місяців в Асоціацію вступило 750 нових членів, які прагнули просувати свої ідеї по вдосконаленню громадянського суспільства і конструктивно реалізовувати вже існуючі.

В 1915 році Асоціація була перейменована і отримала назву "Junior Citizens" ("Молоді Громадяни"), що скорочено позначалось JCs. Їх робота настільки вражала, що в 1918 році Молодіжна Комерційна Палата міста Сент-Луїс попросила цих молодих людей взяти назву "Junior Chamber of Commerce" ("Молодіжна Комерційна Палата"), не дивлячись на деякі протести окремих чоенів проти слова "молодіжна", а декого - проти слова "комерційна".

Після Першої світової війни Гісенбайер зв'язвся з іншими містами США, де знаходились подібні організації, які проявили зацікавлення до досвіду формування Палат, аналогічних Junior Chamber of Commerce. Результатом став перший з'їзд представників 30 міст 21 січня 1920 року, де, після затвердження Конституції та обрання Генрі Гісенбайера Президентом, юуло покладено початок руху Молодіжний Палат під егідою Молодіжної Комерційної Палати США (USJCC).

За наступні довоєнні роки з'явилось багато Палат за межами США, зокрема, в Канаді, Мексиці, Британії і навіть Новій Зеландії. Формування JCI як міжнародної організації розпочалось 11 грудня 1944 року на конференції, яка відбулася в Мехіко. Рауль Гарсія Відаль із Мексики був обраний першим Президентом JCI. Першими країнами-учасниками Федерації стали Коста-Ріка, Сальвадор, Гватемала, Гондурас, Мексика, Нікарагуа, Панама і Сполучені Штати Америки.

В 1946 році було завершено формальне формування Міжнародної молодіжної палати на Першому світовому конгресі, де була прийнята Конституція JCI. До лав організації приєднались Австралія та Канада.

Штаб-квартира JCI була заснована в 1951 році та знаходилась в Корал Гейблз, штат Флорида, США. В 2002 її було перенесено в Честерфілд, Сент-Луїс, штат Міссурі, США (туди, де в 1918 році була створена перша місцева організація). Сьогодні в штаб-квартирі працює 20 кваліфікованих співробітників.

Заснування Національної палати JCI Ukraine відбулося в 2002 році, відкриттям локальної палати в Житомирі. Ініціативна група складалась з 3-х членів: Оля Заттершром (JCI Sweden) і двоє українців - Артем Місюра та Тетяна Бабенко. За кілька місяців до першої презентації, яка пройшла за допомогою Житомирського жіночого інформаційно-консультаційного центру, організація нараховувала 15 членів.

Друга палата була заснована також 2002 році за підтримки члена JCI Sweden Даніеля Макрстеата. В цтому ж році, за фінансової підтримки SIDA, команда з 5 членів (Марта Примяк, Валентина Налапко, Андрій Донцов, Тетяна Бабенко та Оля Заттершром) взяли участь в першому міжнародному заході JCI Ukraine - європейській конференції, яка проходила в Стамбулі (Туреччина).

Після поверення з конференції, ініціативна група з Києва та Житомира організувала перший міжнародний візит JCI. 29 серпня 2002 року виконавчий Віце-президент JCI Кевін Кулліан, відповідальний за розвиток JCI в Європі, приїхав в Україну для консультацій по стратегічному розвитку організації в Україні і провів тренинг маркетингового лідерства для реальних та потенційних членів JCI.

На початку 2003 року на Національній конференції JCI Тетяна Бабенко була обрана першим Національним президентом JCI Ukraine. В травні 2004 року до організації приєдналась ще одна палата, заснована в місті Чернівці.

З 2004 року були засновані Локальні палати в Києві, Одесі, Севастополі, Івано-Франківську, Дніпропетровську.

Контакти:

Офіційний web site:www.jci.cc

Ukraine: www.jci.com.ua