Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку

допомога бізнесуАСМБР заснована у 1996 році за ініціативою колишнього мера м. Кременчука Івана Пономаренка та генерального директора ЦСЕК в Україні Андрія Мельника.

За кількістю членів (більше 700) та співробітників апарату (14 осіб) АСМБР є однією з найбільших регіональних громадських організацій в Україні. Завдяки активній роботі АСМБР, її авторитету, Асоціація прийнята, як колективний член, до ряду українських та міжнародних організацій.

Головною метою створення організації є об'єднання зусиль громадськості навколо ідеї "відкритого міста", пропаганди промислового, економічного, наукового та культурного потенціалу міста і регіону. Для цього керівництво АСМБР розробило низку заходів спільно з Кременчуцьким міськвиконкомом та Полтавською обласною державною адміністрацією, взяло участь у розробці Міської та Регіональної програм розвитку малого та середнього бізнесу ( 2001-2002, 2003-2004, 2005-2006, 2007-2008 рр.). АСМБР впровадила проведення навчальних семінарів і тренінгів для підприємств, керівників малих підприємств та для підприємців-початківців. Розвиток АСМБР, її майбутнє залежать від співпраці з владою та підтримки діяльності Асоціації з боку підприємців та підприємств. АСМБР завжди відстоювала інтереси широкого підприємницького загалу. За свою більш ніж десятирічну діяльність Асоціація нагороджена грамотами Кабінету Міністрів України, Кременчуцького міськвиконкому, Полтавської Облдержадміністрації та Полтавської облради, Міністерства закордонних справ України, Держпідприємництва України, СОПУ, ряду Посольств. Одним із завдань, які АСМБР взяла на себе є розвиток і захист підприємництва, малого та середнього бізнесу.

Асоціація стає одним з найактивніших учасників Проекту "Ньюбізнет" (USAID) (1999-2000 р.р.), Проекту "БИЗПРО" (USAID) (2001-2003 р.р.), Програми Демократичних грантів Посольства США в Україні (2003, 2006 р.р.), Проекту "Регуляторна реформа в Україні" (USAID) (2001, 2003 р.р.). Успішно впроваджуються такі "інструменти" підтримки і захисту підприємництва, як Інформаційна служба "Гаряча лінія з підтримки підприємництва, малого та середнього бізнесу", "Громадська приймальня для підприємців", семінари і круглі столи для підприємців спільно з юридичними службами, податковою інспекцією, центром зайнятості, виїзні консультації в райони Полтавської області, участь у регуляторних процесах тощо. АСМБР бере активну участь у впровадженні "Єдиного вікна" та Дозвільного офісу в м. Кременчуці. З листопаду 1999 року на базі АСМБР розпочинає свою роботу "гаряча лінія" з підтримки підприємництва проекту "Ньюбізнет", далі "БИЗПРО" (USAID). "Гаряча лінія" продовжує свою діяльність і після закінчення проектів "Ньюбізнет" та "БИЗПРО". Тисячі підприємців Кременчука, Полтави, Світловодська, Кіровограду, Миргороду, Решетилівки, Машівки, Комсомольську та інших населених пунктів регіону отримали можливість знайти підтримку, почути відповіді на "гарячі" питання щодо підприємництва, оподаткування, взаємовідносин з владою та контролюючими інстанціями.

На протязі 2000-2007 років у Кременчуці та ряді міст України для підприємців успішно проведена низка навчальних семінарів за участю фахівців з Італії, Великобританії, Польщі, Росії.

Починаючи з березня 2003 року Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку в рамках Міської програми підтримки малого і середнього підприємництва проведено низку тренінгових занять і навчальних семінарів для починаючих та діючих підприємців, а також для військовослужбовців, що звільнені в запас. Даний цикл семінарів проводиться за частковим фінансуванням з боку Міського фонду підтримки підприємництва.

У 2003 році між Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку і Полтавським обласним центром зайнятості був підписаний Меморандум про співробітництво, предметом якого стало створення учасниками Меморандуму належних умов подальшої взаємодії громадських організацій та організацій роботодавців Полтавської області та Полтавського обласного центру зайнятості з метою реалізації державної політики зайнятості населення.

Крім питань розвитку та захисту підприємництва АСМБР активно сприяє розвитку міжнародного співробітництва. Завдяки спільній діяльності АСМБР та міськвиконкому за період з 1996 року по теперішній час Асоціацією організовано 627 візитів іноземних дипломатів до м. Кременчука, які дозволили Кременчуку створити і підтримувати на протязі десятиліття імідж "відкритого міста", міста, яке активно шукає дійові контакти з іноземними партнерами. Іноземні посли, радники, аташе приїздили не тільки з метою ознайомлення з містом, а також з його економічним, промисловим, культурним та освітнім потенціалом. Іноземні дипломати завжди мали змогу детально ознайомитися з містом, з його підприємствами, завдяки чому народилося чимало цікавих бізнес-ідей, корисних зв'язків і спільних проектів з кременчуцькими підприємствами та бізнес-структурами, більшу частину з яких було успішно реалізовано.

Починаючи з 1998 року, в рамках святкування Дня міста Кременчука, АСМБР спільно з міськвиконком традиційно проводить Інвестиційні форуми "Кременчук - відкрите місто" (1998, 1999, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007 роки). Ініціатором проведення форумів виступає АСМБР. Мета форумів - розкриття промислового потенціалу міста, розвиток інвестиційної діяльності та зовнішніх зв'язків міста, вивчення досвіду іноземних країн з питань залучення іноземних інвестицій, створення іміджу відкритого європейського міста.

АСМБР виступає організатором ознайомлювальних поїздок українських підприємців та промисловців до Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, КНР, ФРН та інших країн. Упродовж семи років співробітництва з Польсько-Литовською Палатою Східних ринків (Польща) АСМБР формувала делегації України на міжнародні європейські та балтійські форуми, що проходили в Польщі (Миколайки, Варшава, Мрагово). З 2005 року АСМБР співпрацює з "Центром – Україна" (м. Бидгощ), проводять сумісні економічні форуми в містах Варшава, Бидгощ, То рунь, Цехоцинек, Люблин.

1549 підприємців, керівників промислових та торгівельних підприємств Україні взяло участь у ділових делегаціях і пізнавальних поїздках під егідою АСМБР.

АСМБР плідно співпрацює з Польсько-українською економічною палатою, ТПП України, Одеською, Черкаською, Запорізькою регіональними ТПП, а також з багатьма асоціаціями, спілками та гільдіями підприємців як в Україні, так і за її кордонами. АСМБР - колективний член Спілки орендарів та підприємців України (Президент СОПУ - В.М. Хмільовський). Президент АСМБР Андрій Мельник - член Ради СОПУ.

За роки своєї діяльності АСМБР неодноразово виступала організатором бізнесово-промоційних конференцій "Польща-Україна: торгівля і співробітництво", "Угорщина-Україна: торгівля і співробітництво" і т. і. в містах Кременчук, Харків, Суми, Донецьк, Одеса, Київ, Львів, Черкаси, Запоріжжя. (2002-2004 роки).

Діяльність АСМБР не обмежується сферою розвитку та захисту підприємництва. Багато заходів проводяться в напрямку розвитку культурних, мистецьких та освітніх програм. За сприяння АСМБР іноземні дипломати привозили цікаві художні виставки, що мали значний резонанс у місті. Надовго запам’ятались мешканцям Кременчука виставка китайського національного костюму, виставка "Вікно в Індію", виставка латвійського художника А. Субача та інші

З січня 2008 року АСМБР спільно з партнерською організацією "Центр європейської політики" (м. Братислава, Словацька Республіка) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Словацької Республіки (SlovakAid) розпочато впровадження проекту "Школа та громадянське суспільство". В рамках Проекту група з 22 педагогічних працівників (представники адміністрацій шкіл, органів освіти, вчителі, методисти) Полтавської області, пройде навчання з указаної тематики в Кременчуці, Комсомольську та в Словаччині. Проект триватиме до березня 2009 року.

Звертайтеся до АСМБР, якщо Ви зацікавлені у впровадженні :
- сучасних форм підтримки підприємництва, малого та середнього бізнесу;
- організації виставкової діяльності;
- сучасних тренінгових програм;
- гуманітарних програм та програм розвитку регіону, району, міста;
- співробітництва з іноземними партнерами, встановленню побратимських відносин з
іноземними містами та регіонами;
- систем пошуку партнерів по бізнесу;
- молодіжних програм.

Контакти: 3(053)6 791602, 791603
39600, м.Кременчук, вул. Генерала Жадова, 12, офіс АСМБР
e-mail: info@apibd.com

Web-site: www.apibd.com